Eelleotus ehk eelpesu on üks olulisemaid etappe auto pesemisel. See on ka etapp, mis võib väga kergesti kahe silma vahele jääda, kui ei mõisteta selle tegelikku tähtsust ja seda, kui palju see pesemise lõpptulemust võib mõjutada.

Miks on eelleotus vajalik?

Kes meist ei tahaks regulaarselt puhta autoga ringi sõita. Paljud inimesed aga ei tea, kui vajalik on sõiduki välimust regulaarselt hooldada. Korrektne autopesu on oluline mitte ainult sõiduki välimuse, vaid ka töökindluse ning väärtuse tagamiseks. Nagu ka eelnevalt mainitud on üks olulisemaid kohti eelpesul. Auto eelleotus faasis vabastatakse sõiduki pinnalt liigne mustus enne kui need settivad ja kahjustavad lakipinda. Näiteks liiv, tolm, lindude väljaheited, putukad suvel ning talvistes oludes sool, mis pärast käsipesu protsessis kinda külge jääb ning värvipinda omakorda kahjustab, tekitades kriime. Sellepärast on eriti oluline autot regulaarselt puhastada, et vältida püsivate kahjustuste teket kerele.

Millised on eelleotus võimalused?

On olemas kaks võimalust, kuidas sõidukile eelleotust teha. Lumevaht ehk „Snow foam“ või eelpesu ehk „Traffic Film Remover“ on  esimesed sammud auto põhjalikuks puhastamiseks.

“Snow Foam” ehk lumevaht

Lumevaht ehk „Snow foam“ on väga levinud eelleotus vorm. Seda on suhteliselt lihtne peale kanda ja selleks on vaja ainult survepesurit ja vahustajat. ADBL Alcaline Active Foam on aktiivvaht, mis kantakse sõidukile, jäetakse paariks minutiks toimima ning seejärel loputatakse põhjalikult maha (PRO TIP: loputa leotusaineid alati alt ülesse, sest siis võid olla kindel, et ei ole jäätnud ühtegi kohta vahele). Pärast lumevahu mahaloputamist võib auto pesemist jätkata šhampooni pesuga, kasutades näiteks ADBL Shampoo või ADBL Snowball.

Kui lumevahu pealekandmiseks puudub varustus, võib kasutada käsivahustajat. ADBL BFF Hand Foamer on mõeldud just selleks otstarbeks. Mahuti pumbatakse õhku täis, piisava rõhu olemasolul saab lumevahu/vee segu suruda läbi otsiku, muutes selle vahutama. Selline vahutamisviis on üldiselt veidi vähem tõhus, kuid võib olla hea valik, kui vahudüüsi ei ole võimalik kasutada.

“Traffic Film Remover” ehk liiklustolmu eemaldaja

Liiklustolmu eemaldaja ehk „Traffic Film Remover“ on eelleotusaine, mis on loodud spetsiaalselt “liiklustolmu” eemaldamiseks. See on väga õhuke tolmu, mustuse ja isegi õlide kiht, mis katab auto ja mida on alati väga raske maha pesta. TFR võib olla vahakindel, kuid paljud tooted mitte. Näiteks ADBL Traffic Film Remover on täiesti ohutu värvipindadele, mis on kaetud vaha või keraamikaga. Toodet kantakse sõidukile ADBL BFS survepritsi abil. (PRO TIP: Pihusta toode velgedele, rattakoobastesse, uksevahedesse ning kerele kuni klaasi äärteni. Loputa maha jällegist alt ülesse!) Olenemata ohutust kasutamisest vahadele ja keraamikatele, ei ole see toode siiski mõeldud iganädalaseks pesuks, vaid pigem kord kuu jooksul kasutamiseks. Nagu ka lumevahu puhul võib auto pesemist jätkata šhampooni pesuga, kasutades näiteks ADBL Shampoo või ADBL Snowball.